3rd Pisa Open, Tirrenia (Pisa), 8th-12th May.

 

Men Final Ranking

 

1                      Siarhei Shkibel (BLR)

2                      Krystian Kisiel (POL)

3                      Deniss Ovsjannikovs (LVA)

4                      Pierre Bertrand (FRA)

5                      Adrian Sloninka (POL)

6                      Thade Rosenfeldt (GER)

7                      Ziedonis Mazurs (LVA)

8                      Teemu Ruohonen (FIN)

9                      Luca Liberali (ITA)

10                    Luigi Abate (ITA)

11                    Pavol Kubosko (SVK)

12                    Raimonds Briezkalns (LVA)

13                    Stefan Marcin (SVK)

14                    Patrick Walterscheidt (GER)

15                    Ari Lahtinen (FIN)

16                    Michael Lapaz (FRA)

17                    Rinaldo Massola (ITA)

18                    Petr Bayer (CZE)

19                    Horst Griffaton (GER)

20                    Ondrej Kodet (CZE)

21                    Lukasz Byczkowski (POL)

22                    Olli Kytoviita (FIN)

23                    Juha Oikarainen (FIN)

24                    Marc Sommer (SUI)

25                    Marco Carrai (ITA)

26                    Emiliano Garay (ITA)

27                    Robert Glojneric (GER)

28                    Deniz Kuertoglu (GER)

29                    Alessandro Furioni (ITA)

30                    Kevin Barth (GER)

31                    Alfons Vollmer (GER)

32                    Francesco Raffi (ITA)

33                    Dusan Milo (SVK)

34                    Miroslav Marcinko (SVK)

35                    Christoph Niehaus (GER)

36                    Pawel Ejzenberg (POL)

37                    Andrea Lazzarini (ITA)

38                    Stefan Heuker (NED)

39                    Tomas Myslivecek (CZE)

40                    Josef Stoeckli (SUI)

41                    Bertrand Laine (FRA)

42                    Riccardo Santini (ITA)

43                    Jaroslav Gajdos (SVK)

44                    Pavel David (CZE)

45                    Fabrizio Palumbo (ITA)

46                    Martin Egelund Olsen (DEN)

47                    Filippo Siciliano (ITA)

48                    Antonio Michienzi (GER)

49                    Angelo Camodeca (ITA)

50                    Josef Kaplan (CZE)

51                    Andrea Bazzano (ITA)

52                    Vincenzo Grillo (ITA)

53                    Anis Benmansour (FRA)

54                    Thorsten Wolf (GER)

55                    Stefan Lammertz (GER)

56                    Ladislav Dubovan (SVK)

57                    Riccardo Buelloni (ITA)

58                    Gabriele Battaglia (ITA)

59                    Gijs Hulscher (NED)

60                    Erik Jensen (DEN)

61                    Tomas Rys (CZE)

62                    Walter Frei (SUI)

63                    Pavel Klim (CZE)

64                    Lucio Ros (ITA)

65                    Lucas Granit (FRA)

 

Women Final Ranking

 

1                      Elzbieta Mielczarek (POL)

2                      Hanna Vilmi (FIN)

3                      Jaana Pesari (FIN)

4                      Elvina Vidot (FRA)

5                      Graziana Mauro (ITA)

6                      Bettina Steffan (GER)

7                      Antje Samoray (GER)

8                      Birgit Riester (GER)

9                      Anja S.V. Svendsen (DEN)

10                    Piera Folino (ITA)

11                    Sabrina Schmitz (GER)

12                    Monika Szwalek (POL)

13                    Chiara Cavallaro (ITA)

14                    Sonia Tranchina (ITA)

15                    Annika Hein (GER)

16                    Genoveffa Passero (ITA)

17                    Sevrine Mesnil (FRA)

18                    Kristina Cesnakova (SVK)

19                    Chiara Di Dedda (ITA)

20                    Maria Rosaria Stabile (ITA)

21                    Rita Duetsch (SUI)

22                    Renata Kohn (GER)

23                    Andrea Rippich (GER)

24                    Jessica Parodi (ITA)

25                    Walesca Andrighetti (ITA)

26                    Selida Balsamo (ITA)

27                    Sarah Pisek (GER)

28                    Monika Zarczuk (POL)

29                    Doretta Fabbri (ITA)

30                    Barbara Trudel (SUI)

31                    Antonella Zanatta (SUI)

32                    Rosa Riccardi (ITA)

33                    Maria Rajtarova (SVK)

34                    Martina Visnanska (CZE)

 

 

Navn, adresse og øvrige kontaktoplysninger Din tekst Din tekst Din tekst Din tekst
Hjemmeside fra e-hjemmeside.dk