Women competition

First round

WA
  Player G W L +/- Pts
1 Hanna Vilmi 3 3 0 48 3
2 Bettina Steffan 3 2 1 -5 2
3 Anja Svendsen 3 1 2 2 1
4 Lone Moller 3 0 3 -45 0
WB
  Player G W L +/- Pts
1 Jaana Pesari 3 3 0 37 3
2 Monika Szwalek 3 2 1 13 2
3 Annika Hein 3 1 2 -11 1
4 Rita Dütsch 3 0 3 -39 0
 
WC
  Player G W L +/- Pts
1 Graziana Mauro 3 3 0 36 3
2 Elzbieta Mielczarek 3 2 1 22 2
3 Birgit Riester 3 1 2 -11 1
4 Andrea Rippich 3 0 3 -47 0
WD
  Player G W L +/- Pts
1 Elvina Vidot 3 3 0 44 3
2 Tanja Oranic 3 2 1 22 2
3 Renata Kohn 3 1 2 -32 1
4 Kristina Cesnakova 3 0 3 -34 0
 
 

Second round

WE
  Player G W L +/- Pts
1 Tanja Oranic 2 2 0 6 2
2 Hanna Vilmi 2 1 1 6 1
3 Annika Hein 2 0 2 -12 0
WF
  Player G W L +/- Pts
1 Elzbieta Mielczarek 2 2 0 27 2
2 Jaana Pesari 2 1 1 5 1
3 Anja Svendsen 2 0 2 -32 0
 
WG
  Player G W L +/- Pts
1 Graziana Mauro 2 2 0 16 2
2 Monika Szwalek 2 1 1 15 1
3 Renata Kohn 2 0 2 -31 0
WH
  Player G W L +/- Pts
1 Elvina Vidot 2 2 0 32 2
2 Bettina Steffan 2 1 1 -5 1
3 Birgit Riester 2 0 2 -27 0
 
 

Third round

W (9th-12th) I
  Player G W L +/- Pts
1 Birgit Riester 1 1 0 9 1
2 Annika Hein 1 0 1 -9 0
W (9th-12th) II
  Player G W L +/- Pts
1 Anja Svendsen 1 1 0 11 1
2 Renata Kohn 1 0 1 -11 0
 
 

Placing 9th - 16th

W 13th-16th
  Player G W L +/- Pts
1 Lone Moller 3 2 1 13 2
2 Kristina Cesnakova 3 2 1 6 2
3 Rita Dütsch 3 2 1 10 2
4 Andrea Rippich 3 0 3 -29 0
W 11th-12th
  Player G W L +/- Pts
1 Annika Hein 1 1 0 13 1
2 Renata Kohn 1 0 1 -13 0
 
W 9th-10th
  Player G W L +/- Pts
1 Anja Svendsen 1 1 0 10 1
2 Birgit Riester 1 0 1 -10 0
 

Quarterfinals

W QF1
  Player G W L +/- Pts
1 Tanja Oranic 1 1 0 3 1
2 Bettina Steffan 1 0 1 -3 0
W QF2
  Player G W L +/- Pts
1 Elzbieta Mielczarek 1 1 0 20 1
2 Monika Szwalek 1 0 1 -20 0
 
W QF3
  Player G W L +/- Pts
1 Hanna Vilmi 1 1 0 0 1
2 Elvina Vidot 1 0 1 0 0
W QF4
  Player G W L +/- Pts
1 Jaana Pesari 1 1 0 8 1
2 Graziana Mauro 1 0 1 -8 0
 
 

Semifinals

W 5th - 8th I
  Player G W L +/- Pts
1 Graziana Mauro 1 1 0 4 1
2 Bettina Steffan 1 0 1 -4 0
W 5th - 8th II
  Player G W L +/- Pts
1 Elvina Vidot 1 1 0 14 1
2 Monika Szwalek 1 0 1 -14 0
 
SF1
  Player G W L +/- Pts
1 Jaana Pesari 1 1 0 20 1
2 Tanja Oranic 1 0 1 -20 0
SF2
  Player G W L +/- Pts
1 Hanna Vilmi 1 1 0 14 1
2 Elzbieta Mielczarek 1 0 1 -14 0
 
 

Finals

W 7th-8th
  Player G W L +/- Pts
1 Monika Szwalek 1 1 0 4 1
2 Bettina Steffan 1 0 1 -4 0
W 5th-6th
  Player G W L +/- Pts
1 Elvina Vidot 1 1 0 13 1
2 Graziana Mauro 1 0 1 -13 0
 
Bronze medal
  Player G W L +/- Pts
1 Elzbieta Mielczarek 1 1 0 12 1
2 Tanja Oranic 1 0 1 -12 0
Final
  Player G W L +/- Pts
1 Jaana Pesari 1 1 0 9 1
2 Hanna Vilmi 1 0 1 -9 0
 
 
Ranking of teams in groups will be determined by following rules:1) Points 2) Head-to-head points 3) Head-to-head sets +/- 4) Head-to-head setpoints +/- 5) Sets +/- 6) Set points +/- 7) Dice
 
 
Navn, adresse og øvrige kontaktoplysninger Din tekst Din tekst Din tekst Din tekst
Hjemmeside fra e-hjemmeside.dk