Prag Open 2019 Men results

Schedule - Men competition | BSC Prague Showdown Cup 2019 ...

 

  • Groups & Standings
  • Players
  • Martin Egelund Olsen

    Brian Winter Knudsen

    Carsten Dan Jacobsen

    Erik Jensen

  • 2.round 8.3.2019

  • 101 10:30 MQ 1 Praha Martin Egelund Olsen - Erik Jensen 2-0 (11-8,11-2) Finished
    117 12:30 MQ 1 Praha Philip Naraschkewitz - Erik Jensen 2-1 (9-12,11-6,12-10) Finished
    133 15:30 MQ 1 Praha Erik Jensen - Alfons Vollmer 0-2 (8-11,4-12) Finished
    149 17:30 MQ 1 Praha Erik Jensen - Kevin Bart 0-2 (6-11,5-11) Finished
  • 101 10:30 MQ 1 Praha Martin Egelund Olsen - Erik Jensen 2-0 (11-8,11-2) Finished
    118 12:30 MQ 2 Liberec Martin Egelund Olsen - Alfons Vollmer 2-1 (4-11,11-9,11-5) Finished
    150 17:30 MQ 2 Liberec Philip Naraschkewitz - Martin Egelund Olsen 1-2 (11-8,5-12,8-12) Finished

    Placing 9th - 42th

  •  
    100 09:30 MP 4 Ostrava Brian Winter Knudsen - Deniz Kurtoglu 2-1 (8-11,12-6,11-4) Finished
    116 12:00 MP 4 Ostrava Tomas Myslivecek - Brian Winter Knudsen 0-2 (5-11,4-12) Finished
    131 15:00 MP 3 Brno Marc Sommer - Brian Winter Knudsen 0-2 (3-11,9-12) Finished
  • 153 10:30 M 41st-43rd 5 Pilsen Stefan Hoffman - Carsten Dan Jacobsen 0-2 (9-12,5-12) Finished
    155 14:00 M 41st-43rd 5 Pilsen Carsten Dan Jacobsen - Patrick Walterscheidt 0-2 (2-12,4-12) Finished
20 10:15 MJ 5 Pilsen Thade Rosenfeldt - Brian Winter Knudsen 2-0 (11-6,12-2) Finished
39 14:10 MJ 5 Pilsen Brian Winter Knudsen - Lukasz Byczkowski 2-1 (11-2,9-11,11-6) Finished
66 16:40 MJ 2 Liberec Bertrand Laine - Brian Winter Knudsen 0-2 (4-11,5-11) Finished
  •  

Results 1.Round 7.3.2019

20 10:15 MJ 5 Pilsen Thade Rosenfeldt - Brian Winter Knudsen 2-0 (11-6,12-2) Finished
39 14:10 MJ 5 Pilsen Brian Winter Knudsen - Lukasz Byczkowski 2-1 (11-2,9-11,11-6) Finished
66 16:40 MJ 2 Liberec Bertrand Laine - Brian Winter Knudsen 0-2 (4-11,5-11)
14 09:50 MG 4 Ostrava Siarhei Shkibel - Martin Egelund Olsen 2-0 (12-10,11-3) Finished
33 12:20 MG 1 Praha Martin Egelund Olsen - Stefan Marcin 0-2 (4-11,8-11) Finished
60 16:15 MG 1 Praha Aliaksandr Khalalei - Martin Egelund Olsen 2-1 (10-12,11-9,12-6)  

 

5 09:00 MC 5 Pilsen Ziedonis Mazurs - Carsten Dan Jacobsen 2-0 (11-2,11-2) Finished
25 11:30 MC 3 Brno Carsten Dan Jacobsen - Krystian Kisiel 0-2 (4-11,5-11) Finished
46 15:00 MC 2 Liberec Carsten Dan Jacobsen - Kevin Bart 0-2 (3-12,6-11) Finished
72 17:05 MC 3 Brno Denis Repa - Carsten Dan Jacobsen 2-0 (11-5,11-2)
2 09:00 MA 2 Liberec Erik Jensen - Deniss Ovsjannikovs 0-2 (10-12,1-12) Finished
22 11:05 MA 5 Pilsen Erik Jensen - Raimonds Briezhkalns 0-2 (6-11,7-12) Finished
42 14:35 MA 3 Brno Patrick Walterscheidt - Erik Jensen 0-2 (2-12,8-11) Finished
53 15:25 MA 4 Ostrava Peter Zidar - Erik Jensen 2-0 (12-6,11-3)
Navn, adresse og øvrige kontaktoplysninger Din tekst Din tekst Din tekst Din tekst
Hjemmeside fra e-hjemmeside.dk